Meble z drewna litego – zalety i wady

Drewno lite to drewno najwyższej klasy, obrobione, zaimpregnowane, odporne na nawet wieloletnią eksploatację. Dzięki temu meble, które zostały z niego wykonane, charakteryzują się – w przeciwieństwie do swoich syntetycznych odpowiedników – najwyższą jakością, naturalnością oraz właściwościami ekologicznymi. Poza tym inwestując w meble z drewna litego, możemy mieć pewność, że nikt nie będzie miał takiego samego egzemplarza, ponieważ – dzięki niepowtarzalnemu ułożeniu słojów – i same te meble są właśnie niepowtarzalne.

Jak wspomnieliśmy, lite drewno jest odporne na nawet wieloletnie użytkowanie. Nie oznacza to jednak, że ta odporność jest całkowita – czasem może zdarzyć się jakaś rysa czy inna usterka, owszem. Z drugiej strony bardzo łatwo je wyeliminować, bo szlifowanie takiego drewna nie pozostawia żadnych śladów ingerencji. A co z wadami? Przede wszystkim jest to cena oraz czułość na wilgotność, choć co do tej pierwszej – meble zawsze można wziąć na raty, a co do drugiej – wystarczy od czasu do czasu zadbać o impregnację.

Witaj na moim serwisie! Pracuje jako agentka nieruchomości w jednej z większych agencji nieruchomości w Warszawie, na co dzień doradzam ludziom na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie lub dom dla siebie. Postanowiłam założyć bloga o tej bliskiej mi tematyce, aby dzielić się z Wami moimi doświadczaniami. Mam nadzieję, że wpisy będą leżeć w obszarze Twoich zainteresowań!